Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie 2019 (16 maja) + Spotkanie Krakowskiej Psychologii (19 maja)

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia przygotowane przez Katedrę Psychologii i Koło Naukowe Studentów Psychologii „Sensorium” w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.
Do zobaczenia na Festiwalu!

Radosława Herzog-Krzywoszańska

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie 2019
DATA: 16 maja 2019r.
MIEJSCE: Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, ul. Podchorażych 2

sala 350
10.30-11.30 Procesy w moim umyśle. Prezentacja testów i eksperymentów z zakresu psychologii poznawczej.
Czas trwania: 1 godz.
11.45-12.45  Zdążyć przed śmiercią. Profilowanie psychologiczne sprawców zabójstw.
Opis: Podczas wykładu omówimy historię i rodzaje profilowania psychologicznego, wyjaśnimy zagadnienia takie jak: analiza wiktymologiczna, analiza miejsca zdarzenia i ram czasowych, analiza śladów behawioralnych, modus operandi, wspomnimy o profilowaniu psychogeograficznym, a także omówimy zabójstwa ze względu na motyw.
Czas trwania: 1 godz.
13.00-14.00 Trening pamięci, czyli jak się uczyć.
Opis: Jeśli chcesz się dowiedzieć jak się uczyć, jakie są metody zapamiętywania oraz jak skutecznie zapamiętać listę pojęć? Te warsztaty są dla ciebie! Zapraszamy”.
Czas trwania: 1 godz.

sala 443
10.45-11.30  Nawyk zwlekania – dlaczego odkładamy rzeczy na później?
Opis: Prokrastynacja – słowo, które coraz głębiej zakorzenia się w naszej kulturze. Często z nim identyfikujemy i czujemy się bezsilni wobec przytłaczającej rzeczywistości. Co jednak tak na prawdę oznacza i co sprzyja jej rozwojowi? Spojrzenie na odkładanie rzeczy na później i sposoby na walkę ze złymi nawykami.
Czas trwania: 1 godz.
11.45-12.45 Narcyzm kiedyś i dziś. Uwarunkowania neurobiologiczne i genetyczne w perspektywie możliwości leczenia zaburzeń osobowości
Czas trwania:     1 godz.
13.00-14.00 Najciekawsze eksperymenty psychologiczne
Czas trwania:  1 godz.

sala 244
Własna droga do celu. Styl działania jako preferowany sposób wykonywania czynności.
dr Łukasz Krzywoszański
Godz. 14:15-15:00

Spotkania Krakowskiej Psychologii
19 maja sala 401n, ul. Ingardena 4, 14:00-18:00.

Katedra Psychologii, Koło Naukowe Studentów Psychologii UP Sensorium oraz krakowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii, serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszą edycję Spotkania Krakowskiej Psychologii.
Celem konferencji jest przedstawienie działalności stowarzyszeń i kół akademickich zajmujących się psychologią oraz kognitywistyką.
Konferencja odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prof. dr hab. Ireneusza Świtały oraz Prof. dr hab. Katarzyny Pluteckiej.

Studenci psychologii, sympatycy oraz osoby zainteresowane będą miały okazję zapoznać się z działalnością kół. Następnie zapraszamy na integrację w klubie studenckim.

Najnowsze Posty