Przejdź do treści

Laboratorium Badań Neuropsychologicznych i Psychofizjologicznych

Podstrona w przygotowaniu

Laboratorium Badań Neuropsychologicznych i Psychofizjologicznych działające przy Instytucie Psychologii zostało powołane w 2020 roku zarządzeniem Rektora Nr R/Z.0201-73/2020.

Laboratorium zajmuje sale 310 (sprzęt do zaawansowanej analizy danych, stanowisko do biofeedbacku i badań spoczynkowych) oraz 311 (stanowiska okulografii, pomiarów parametrów fizjologicznych, stabilometrii oraz VR). W chwili obecnej na stanie Laboratorium znajdują się:

  1. Eyetracker (Eyelink 1000 Plus)
  2. System Plux (jednokanałowe EEG, EMG, sensory TMP, BVP, SPO2, EGG, BRP, pas RespiBan oraz fNIRS)
  3. Platforma stabilometryczna Plux
  4. System PSVR z kontrolerami Aim i Move
  5. Systemy BrainBoy Universal, Dr Neuronowski oraz NeuroBit Optima

 

Laboratorium dysponuje również rzutnikiem laserowym, telewizorem o dużej przekątnej, systemami nagłośnienia oraz słuchawkami (przewodowymi i bezprzewodowymi).

Na komputerach stacjonarnych oraz laptopach zainstalowane jest oprogramowanie służące do projektowania procedur eksperymentalnych, zbierania i wizualizacji oraz analizy danych: Experiment Builder i DataViewer (SR Research), E-Prime, Statistica, SPSS, MatLab (z dodatkami Signal Processing Toolbox i Image Processing Toolbox), DMDX, PsychoPy oraz Open Sesame. Dodatkowo, komputery wyposażone są m.in. w RGui/R Studio, darmowe pakiety statystyczne (Jamovi, Jasp, BlueSky) i standardowe narzędzia umożliwiające m.in. odtwarzanie plików multimedialnych czy edycję kodów źródłowych.

Możliwość rezerwacji i uruchomienie pierwszych badań w przestrzeni Laboratorium planowane jest na koniec marca 2021 roku, zaś uroczyste otwarcie odbędzie się w połowie maja 2021 roku.

 

Regulamin Laboratorium

 

Kalendarz rezerwacji Laboratorium

 

Kierownik Laboratorium: dr Joanna Ganczarek

Administrator techniczny: dr Karolina Czernecka

Najnowsze Posty